هشدار مرورگر کروم در مورد وب‌سایت‌های افشاگر کلمات عبور

هشدار مرورگر کروم در مورد وب‌سایت‌های افشاگر کلمات عبور

کروم با هدف مقابله با سرقت داده‌های حساس افراد،به زودی به کاربران در زمان بازدید از وب‌سایت‌هایی که قادر به محافظت مناسب از کلمات عبور یا شماره کارت‌های اعتباری کاربران نیستند، هشدار می‌دهد.

مرورگر کروم به زودی به کاربران در زمان بازدید از وب‌سایت‌هایی که قادر به محافظت مناسب از کلمات عبور یا شماره کارت‌های اعتباری کاربران نیستند، هشدار می‌دهد.

از فارس، کروم قصد دارد تغییرات اساسی در زمینه بررسی شیوه رمزگذاری داده‌های کاربران در وب‌سایت‌های مختلف به عمل آورد تا کاربران از احتمال افشای خود در سایت‌هایی که به خوبی این داده‌ها را رمزگذاری نمی‌کنند، آگاه شوند.

هدف از رمزگذاری اطلاعات در سایت‌های مختلف مقابله با سرقت داده‌های حساس افراد است، اما برخی سایت‌ها نمی‌توانند این کار را به خوبی انجام دهند و در نتیجه اطلاعات خصوصی کاربران به دست هکرها و افراد ثالث می‌افتد. در صورتی که در مورد ضعف این سایت‌ها به کاربران هشدار داده شود می‌توان جلوی سوءاستفاده‌های احتمالی از داده‌های شخصی افراد را گرفت.

گوگل می‌گوید رمزگذاری داده‌های کاربران در وب‌سایت‌ها باید به یک عادت مبدل شود تا امنیت و حریم شخصی افراد حفظ شود. لذا همزمان با عرضه مرورگر کروم ۵۶ در ژانویه ۲۰۱۷ در زمان مراجعه کاربران به وب‌سایت‌های ناایمن به آنها هشدار داده می‌شود تا افراد از وارد کردن کلمه عبور و شماره کارت‌های اعتباری در آنها خودداری کنند.

اگر چه رمزگذاری داده‌ها در سایت‌های مختلف از دو دهه قبل آغاز شده، اما هنوز هم این کار در برخی سایت‌ها به خوبی صورت نمی‌گیرد و لذا اطلاعات خصوصی کاربران به سرقت می‌رود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *