اشتباهات متداول هنگام پیاده سازی نرم افزار CRM

اشتباهات متداول هنگام پیاده سازی نرم افزار CRM

آمار شکست بالای پروژه های راه اندازی نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری را اگر ملاحظه کنیم این موضوع اهمیت فراوانی پیدا می کند که در پیاده سازی و استقرار CRM باید دقت کرد از اشتباهات رایجی که در زیر آمده است، باید به طور کامل اجتناب شود.
  • عدم حمایت مدیر ارشد سازمان: از آنجا که قرار است اکثر دپارتمان های یک سازمان با CRM درگیر شوند، یک خلاء رهبری در بالای سازمان باعث عدم مشارکت دپارتمان ها می شود که در نهایت به نتایج ناامید کننده ای منجر خواهد شد.
  • استقرار همه ی ماژول ها در یک زمان: به کار گرفتن تمام ماژول ها در تمام دپارتمان ها و در یک زمان، منجر به هرج و مرج در عملکرد سازمان و حتی از بین رفتن نرخ بازگشت سرمایه می شود.
  • وجود پراکندگی اطلاعات: این اطلاعات شامل مواردی مانند نقاط تماس مشتری است که یکپارچه نشده اند، مقاومت در به اشتراک گذاشتن اطلاعات در سراسر دپارتمان ها و فروشنده هایی که اطلاعات را وارد نمی کنند. کارهایی از این قبیل پراکندگی اطلاعات را افزایش می دهد که می تواند بینش تحلیلی CRM را که برای این کار طراحی شده است تضعیف کند.
  • CRM را به جای اینکه به عنوان استراتژی کسب و کار در نظر بگیرید، به چشم یک ابزار تکنولوژی می بینید: به این مفهوم که حتی اگر نصب و راه اندازی تکنولوژی و یکپارچگی با سایر سیستم ها بی عیب و نقص باشد ولی شرکت نتواند فرهنگش را مطابق با نظر مشتری شکل دهد، پیاده سازی با شکست مواجه خواهد.
  • عدم اندازه گیری رضایت مشتری: هدف نهایی CRM ایجاد یک سازمان مشتری محور است. رصد کردن این متغیر مهم را فراموش نکنید.
جهت استقرار و پیاده سازی علمی و کاربردی CRM با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *