با این ابزارها کسب و کارتان را ساده‌تر مدیریت کنید

با این ابزارها کسب و کارتان را ساده‌تر مدیریت کنید

همه‌ی ما، خصوصا آنهایی که کسب و کار خودمان را داریم یا به صورت یک فریلنسر کار می‌کنیم، دوست داریم کارمان را سریع‌تر پیش ببریم تا در روزهایمان وقت آزاد بیشتری برای یاد گرفتن، تفریح کردن و گذراندن وقت با عزیزانمان داشته باشیم. اما همیشه چنین چیزی امکان‌پذیر نیست. کارهای زیادی هست که باید انجام شوند. مهم‌تر از آن، یک فریلنسر نمی‌تواند کارش را به امید کس دیگری رها کند. بنابراین تنها راه چاره استفاده کردن از ابزارهای هوشمند است.

این ابزارها به کمک ما می‌آیند و بخشی از کارهای روزمره‌ی ما را به دست می‌گیرند. یا دست‌کم میانبرهایی پیش روی ما قرار می‌دهد. در ادامه‌ی این مطلب، با چند ابزار هوشمند و کارآمد برای مدیریت کسب و کار آشنا می‌شوید:

 

۱- نرم‌افزار MURAL

این نرم‌افزار گزینه‌ی بسیار مناسبی برای استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای کوچک است. MURAL به اعضای تیم امکان می‌دهد تا به صورت تصویری کارهایشان را با هم هماهنگ کنند و فکرها و ایده‌هایشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. با استفاده از این نرم‌افزار حتی می‌توانید در مورد یک موضوع رای‌گیری کنید و مراحل رشد و شکل‌گیری یک ایده را به خوبی رصد کنید. با این نرم‌افزار شما در تمام ساعات شبانه‌روز و تمام روزهای هفته با اعضای تیم‌تان در ارتباط هستید و علاوه بر بالابردن بهره‌وری کار، می‌توانید زمان زیادی را هم صرفه‌جویی کنید.

 

۲- نرم‌افزار Zapier

نرم‌افزار Zapier به شما اجازه می‌دهد تا نرم‌افزارهای کاربردی مختلفی را به یکدیگر وصل کنید و یک نمودار گردش کار از میان تمام این نرم‌افزارها ترسیم کنید. به این ترتیب، کاربران Zapier قادر خواهند بود تا هم‌زمان وظایف مختلف یک کار را به خوبی مدیریت کنند بدون آن که از مسیر اصلی کارشان خارج شوند. برای مثال، می‌توانید یک مسیر کاری مشخص برای Zapier ترسیم کند که بر اساس آن، یک متن از یکی از ایمیل‌هایتان کپی شود، در حساب کاربری توئیترشان منتشر شود، یک کارت جدید در Trello برای آن ایجاد شود و سر آخر هم یک فایل متنی از آن در دراپ‌باکس شما ذخیره شود. عالی نیست؟

 

۳- Timing

نرم‌افزار Timing به شما اجازه می‌دهد تا زمانی را که در هر روز برای هر پروژه صرف کرده‌اید محاسبه کنید. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید به دقت ارزیابی کنید که هر کار چقدر از شما زمان گرفته و بعد، این زمان صرف‌شده را با زمان و هزینه‌ای که برای آن کار در نظر گرفته بودید مقایسه کنید. هم‌چنین می‌توانید برای خودتان زمان مشخصی تعریف کنید و خودتان را مجبور کنید که هر وظیفه را در همان زمانی که در نظر گرفته‌اید به پایان برسانید. گاهی کمی فشار به خودتان بیاورید ضرری ندارد! متاسفانه این نرم‌افزار فقط برای گوشی‌های iOS تولید شده.

 

۴- Hootsuite

اگر کسب و کار شما وابسته به شبکه‌های مجازی است، این نرم‌افزار ایده‌آل شماست. Hootsuite به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از یک پیشخوان، تمام حساب‌های کاربری‌تان در شبکه‌های مجازی مختلف را مدیریت کنید، پست‌هایتان در این شبکه‌ها را از قبل زمان‌بندی و مدیریت کنید، در تمام شبکه‌های به انتشار مطالب بپردازید و هم‌زمان فعالیتتان در تمام شبکه‌ها را مدیریت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *